Doplňky – domovní ČOV

Mikroprocesorová řídící jednotkaMikroprocesorová riadiaca jednotka

Mikroprocesorová řídící jednotka AQC slouží na plnoautomatické řízení množství vzduchu dodávaného do čistírny typové řady AT pro jmenovitý příkon v rozsahu 40 W až 1500 W při napětí 230 V 50 Hz. Reguluje jednotlivé technologické procesy probíhající v ČOV, automatizuje, zjednodušuje a zlevňuje provoz. Při použití mikroprocesorového řízení ČOV je možné případný servis vykonávat z části i telefonicky.

Mikroprocesorová řídící jednotka AQC je kompletně vyrobená, testovaná a certifikovaná na Slovensku. Kvalita použitých materiálů, konstrukce řídící jednotky a její provedení umožňuje bezchybnou funkčnost i ve vlhkém prostředí (IP 44). Řídící jednotka obsahuje několik standardních režimů chodu čistírny ale i doplňkové režimy jako je dovolená nebo tzv. chatový režim. Komfortní volbou ze standardních režimů je možné snížit spotřebu elektrické energie a přizpůsobit výkon čistírny aktuálnímu zatížení. V případě výpadku elektrické energie nebo poruchy dmychadla řídící jednotka vydává akustický a vizuální signál. Po odstranění poruchy (např. znovu obnovení přívodu elektrické energie) se řídící jednotka automaticky vrátí do přednastaveného režimu a výpadek elektrické energie zůstává zaznamenaný v interní paměti jednotky.

Řídící jednotku je možné umístit do garáže, sklepa nebo šachty na dmychadlo.

Mikroprocesorová řídící jednotka AQC je vyráběná v krabici s kabelem s namontovanou zástrčkou na zapojení do elektrické sítě a s kabelem s namontovanou zásuvkou pro připojení dmychadla.

Zařízení pracuje jako systém přidělování času pro dmychadlo. Displej průběžně zobrazuje aktuální datum, reálný čas a zvolený program.

šachta na dúchadloŠachta na dmychadlo

Je určena pro zákazníky, kteří mají čistírnu umístěnou ve vzdálenosti více jak 5 m od objektu (dům, garáž, tech. místnost). Šachta na dmychadlo slouží na umístění dmychadla. Je vhodné osadit ji co nejblíže k čistírně, čímž se zabezpečí nejvyšší tlak dodávaného vzduchu. Dmychadlo je bez problémů přístupné, lehko kontrolovatelné a servisovatelné. Novinkou je uzamykání šachty, které slouží hlavně pro bezpečnost dětí i jako ochrana před odcizením. Z designového hlediska vytváří s čistírnou dokonalou souhru.

Šachta na dmychadlo je určená pro ČOV AT6 až AT20.
Rozměry: průměr 60 cm x výška 40 cm.

Nádrž na vyčištěnou vodu

Nádrž na vyčištěnou vodu slouží na zachytávání vyčištěné vody z ČOV AT za účelem jejího dalšího využití na závlahy okrasných dřevin, případně přečerpávání do toku, pokud není možný její gravitační odtok.

Vyrábí se v různých velikostech od 0,5 m3 až do 6 m3 v závislosti na požadavcích zákazníka na užitný objem nádrže. V základní verzi se jedná o celoplastovou nádrž s UV stabilizovaným krytem a přítokovým potrubím. Nádrž na vyčištěnou vodu je určena pro ČOV AT6 až AT30.

Ke všem nádržím na vyčištěnou vodu je možné doobjednat ponorné čerpadlo s plovákovým spínačem, výtlakovým potrubím a rozdělovačem vody.